Czasami jest nam ciężko w życiu, a nie zawsze w pobliżu nas może pojawić się pomocna dłoń. Wtedy wyobraźmy sobie tylko rzeczy dobre i piękne, które chcemy, aby zaistniały w naszym życiu. Uśmiechnijmy się do siebie, będzie dobrze, pokonamy przeciwności losu! ;)

W życiu każdego z nas przychodzą kryzysowe sytuacje, w których pomoc innej osoby jest bezcenna. Czasem zwykła, szczera i otwarta rozmowa z drugim człowiekiem, nawet przez telefon lub kamerkę, może przynieść niezwykle pozytywny efekt. Pamiętajmy, aby zwłaszcza teraz wykazywać się empatią i wspierać innych w trudnych chwilach. Bądźmy wsparciem dla siebie nawzajem, dobro wraca! ;)

Już niedługo wiosna 😊 Charakterystyczne jest dla niej swego rodzaju „umiarkowanie”. Dotyczy to nie tylko temperatury powietrza, ale również opadów. Dlaczego więc budzi w nas tak duże, pozytywne emocje? Bo topnieją śniegi, zwierzęta zaczynają wychodzić z norek, a rośliny powoli zakwitają – świat fauny i flory budzi się do życia. Zdaniem psychologów, tęsknota za wiosną jest dla nas czymś absolutnie naturalnym. Niesie za sobą właśnie to, co wpływa na nasz „dobrostan”, czyli wszystko co daje nam przyjemność 😊

Nie zawsze za oknem jest tak, jak chcielibyśmy… Pogoda często nam nie sprzyja i nas nie rozpieszcza. Mamy jednak sposób na chandrę 😊 Poczytaj książkę, porozmawiaj z rodziną, obejrzyj swój ulubiony film lub serial. Wykonaj kilka ćwiczeń fizycznych i zaproś znajomych. Czasami dobrze jest zostać w domu i po prostu wypocząć :)