Życie jest pełne dobrych wiadomości. Wystarczy się rozejrzeć, by zobaczyć, że codziennie są powody do radości. Tych małych i dużych… Z pewnością też codziennie możemy zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Sprawdzaj nasze Dobre Wiadomości i miej apetyt na dobre!

Wdzięczność wychodzi na dobre

Wdzięczność to wdzięczny temat nie tylko dla psychologów. Zdaniem specjalistów, odczuwanie wdzięczności przekłada się na bezpośrednie korzyści dla zdrowia, takie jak silniejszy układ odpornościowy, niższe ciśnienie krwi i lepszy sen. Przede wszystkim jednak wdzięczność to prosta recepta na szczęście – kto odczuwa wdzięczność, ten nie tylko bardziej docenia swoje życie, ale też chętniej troszczy się o siebie i innych. Dzięki temu czerpie więcej satysfakcji z życia i kontaktu z ludźmi.

Wdzięczność to również świetne antidotum na negatywne emocje, takie jak zazdrość czy uraza. Zamiast skupiać się na odczuciu żalu, możemy docenić wartość tego, co mamy i wszystkiego, czego mogliśmy doświadczyć i przeżyć z innymi ludźmi. Taka zmiana perspektywy dobrze nam robi, bo dzięki niej rośnie nasze poczucie własnej wartości i poziom zadowolenia z życia.

I wreszcie najważniejsza dobra wiadomość: wdzięczność można ćwiczyć. Wystarczy codziennie przez chwilę pomyśleć i zanotować, za co jesteśmy wdzięczni, by szybko zobaczyć pozytywne rezultaty.

Zobacz wszystkie nasze Dobre Wiadomości »